Lže Trump nebo Putin?

Tak jak to je?

Zabíjí Asad nervovým plynem vlastní lidi (byť vzbouřené) a Západ ve jménu humanity a spravedlnosti chirurgicky ničí továrny na výrobu smrtících výparů?

Nebo propagandistická bublina, kterou vytvořili teroristi (jako mnohé jiné) posloužila Americe, Británii a Francii, aby demonstrovaly svou sílu Rusku?

Z dostupných otevřených zdrojů, samozřejmě nejen českých, ale ani světových, si běžný člověk nemůže udělat úsudek. Z hlediska selského rozumu, ale v tomto případě i vysoce dedukční úvahy jsou obě varianty stejně pravděpodobné.

Poučený, tedy skeptický sledovatel médií si pomyslí, že nejspíš existuje nějaká třetí, která nám má být zatajena.

Důkazy nejsou.

Už je známo, že ve válce lžou všichni. Čím víc protivníka, a tedy i veřejnost popletou, tím líp. A v Sýrii je válka.

Jenže tenhle případ je pro Sherlocka Holmese i zdravý rozum spletitější. Asad nemá zájem používat bojové plyny v téměř dobytém městě. Není přeci tak pitomý, aby si myslel, že mu to u Američanů projde. Američané zas v žádném případě nemají důvod dráždit a ponižovat Rusy kvůli útoku, který si vymysleli islamisté.

Reakce domácích politiků a nejen u nás jsou rozporné. I v Británii vláda přirozeně zásah proti Asadovi chválí, opozice ho kritizuje. Tak už to bývá. Opozice kritizovává to, co vláda činí.

Pokud se tedy mám rozhodnout, ne kde je pravda, ale kde by asi mohla být, musíme spoléhat na důvěryhodnost politiků západní civilizace, kde je nám už třicet let docela dobře. Jenže ti nás přinejmenším jednou krutě podvedli a také se to týkalo chemických zbraní…

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY