Snaživý Reportér Kmenta

Časopis Reportér mám rád.

Ani ne proto, co se tam píše, jako kvůli šéfredaktorovi Robertu Čásenskému.

 

Sloužil jsem pod ním v Mladé frontě a byl to šéf, který se snažil být slušný, vstřícný a spravedlivý, a přes to to byl Šéf. Jedinou vadu měl a má: Psát umí toliko prostředně. Šéfredaktor však není placen za psaní.

Omlouvám se za ten sentimentální úvod a už k věci. I když je časopis dobrý, šéf chytrý a spravedlivý, může otiskovat blbosti, zvlášť když se péra chopí Jarda Kmenta. Tentokrát mám na mysli článek Svědkové Babišovi z nešťastného čísla 43.

Nebudu se teď čílit nad ignorantským použitím biblických citátů. Kmenta vzdělání nenabyl a již to nedožene. Nebudu se horšit ani nad tím, že článek není novinářský, nýbrž tendenční a má téměř všechny vady, které lze vytknout někomu, kdo se chce pokládat za profesionálního žurnalistu. Zastavím se u jediné věci.

Kmenta cituje frýdlantského podnikatele Sekáče, dřív člena, teď kritika Ano. Ten prý byl rebelem už dřív a v únoru 2016 si ho spolu s dalšími nespokojenci prý pozvalo předsednictvo do Prahy. Sekáč říká: „Vyslechli si naše argumenty, ale všichni si jen baštili ty svoje chlebíčky a věcná podstata je vůbec nezajímala. A nakonec, když se mělo hlasovat, tak začali šilhat směrem k místu, kde seděli Babiš a Faltýnek. Dívali se, jak hlasují oni dva. A podle nich buď zvedli ruce, nebo ne.“

Kmenta si vyprávění, jak je jeho zvykem, neověřuje.

Nuže, já Vám povím, jak to bylo:

Sekáč a spol. nebyli pozváni, ale objednali se. Nekritizovali hnutí, ale kritizovali mě. Vadilo jim zejména to, že jezdím coby poslanec po kraji, aniž bych se o cestách poradil s nimi, místními stranickými bossy. Členové předsednictva nejen pozorně vyslechli argumenty, ale debatovali jsme o nich skoro dvě hodiny. Nehlasovalo se, neboť nebylo o čem.

Pravdivá je jen informace o chlebíčcích. Zasedání předsednictva bývala dlouhá, a tak byly chlebíčky a káva k dispozici.

Jasně, v deníku jsme pod tlakem sekali často chyby. Ale, u všech svatých, Čendo, když máš měsíčník, nemůžeš přimět Kmentu k tomu, aby se naučil aspoň ověřovat informace?

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY