Všichni lžou. Nejen ofiko média

Po „vydávačce“ jsem odcházel ze sněmovny a zastavili mě mladí lidé za skupiny, která si říká AUVA.

Baví mě debaty s lidmi jiných názorů, a tak, ačkoli jsem spěchal, věnoval jsem jim čas a vůbec mě netrápilo, že to natáčejí.

Trpělivě jsem odpovídal na otázky mladého rozhořčeného muže, který neustále mával nějakým papírem, což mě mohlo navést k poznání, že je nenormální. Ale i kdybych si to uvědomil, zachoval bych se stejně. Mluvím s lidmi, když se mě zeptají a snažím se jim odpovědět, jak nejlépe umím.

Pokud to zneužijí a překroutí, je to problém jejich svědomí, ne mého.

Tihle „dobráci“ sice dali nahrávku na internet celou, nesestříhanou. Proložili ji ale titulky, které naprosto zkreslily, co jsem říkal. Jejich cílem bylo poškodit hnutí Ano.

A teď pozor. Je to velice nebezpečná taktika. Tváříte se férově. Vysíláte rozhovor. A pak prásk! Přerušíte ho textovým okénkem, které naprosto zkresluje, co dotyčný říkal a je velmi agresivně podbarveno.

Co si zapamatujete? Samozřejmě ten text a už se nebudete zpětně hrabat v tom, že dotázaný nic takového neřekl.

Je to velice rafinovaný způsob, jak znásilnit veřejnost.

Jak se tomu může člověk, který se nechce nechat znásilnit, bránit? Nesnadno. Musí přemýšlet nad každou zveřejněnou zprávou. Ať už ji šíří takzvaná oficiální média, facebook nebo servery takzvaných nezávislých organizací.

Ke každé zprávě přistupujme skepticky: „Je to lež“. Když se po zkoumání přesvědčíme, že se to blíží pravdě, budete aspoň příjemně překvapení. Moc často se nám to nestane…

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY