Babiš byl v rádiu...

 

Český rozhlas, konkrétně irozhlas, zveřejnil úryvek ze skryté anonymní a tedy nelegální nahrávky.

Je na něm slyšet Andreje Babiše a jiné muže. Babiš, pokud je to tedy babiš a ne modualace jeho hlasu (i to je dnes možné, říká, že je proti ČSSD a že „jsme dali“ nějaké peníze ODS a nic jsme za ně nedostali.

 

Tato informace je naprosto, ale naprosto bezcenná. Nevíme, v jakém kontextu to údajný Babiš říkal, zda nežertoval, zda se nevytahoval, nevíme, jak a kým byl úryvek případně sestříhán.

 

Jediné, co víme je, že má poškodit Babiše v nadcházejících volbách. Což by normálně došlo i člověku mnohem blbějšímu, než jsou vysoce kvalifikovaní redaktoři Českého rozhlasu.

 

Další média šíří „zprávu“ dál, aniž by si položila jakékoli otázky.

 

Nyní musím podotknout, že nemluvím jako Babišův fanda. Mluvím jako bývalý novinář, který se vždy snažil ctít pravidla profese. Kdyby to byl podobně manipulativní rozhovor Kalouskův, Sobotkův nebo dokonce Okamurův, byl bych stejně rozzloben tím, jak byla pravidla slušné žurnalistiky rozcupována. Navíc v médiu, jehož serióznosti si vážím.

 

Otázkou je, proč to redaktoři na naše poměry tak kvalitního média udělali. Předem říkám, že takřka vylučuji, že by byli uplaceni. Znám kontrolní mechanismy v rozhlase a jsou dost účinné.

 

Jaké jsou tedy možnosti, milý Watsone?

 

Buď se jim americké úplné zatmění slunce přetavilo do úplného zatmění mozku.

 

Nebo chtěli být v ostrém boji serverů první a jedineční za každou cenu.

 

Poslední možnost je nejhorší: Všemi silami se snaží být nestranní, ale v hloubi duše jim sedí nenávist k Babišovi (nebo jinému politikovi) a tak to, co by jinému neprovedli, provedou jemu.

 

Tagy: Objev týdne

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY