Petra, Babiš a Dědyš

Volám si se svou chytrou a krásnou ženou (byť o kráse řeč teď nebude).

A ona hned: „Četl jsi, že Babiš byl organizátorem toho podvodu s Čapím hnízdem?“

Dohřál jsem se a vychrlil na ní až zbytečně nakvašeně následující pravdy. Ne proto, že bych obhajoval muže, který se dokáže dost dobře obhájit sám.

Ani žena bývalého komentátora totiž nerozumí médiím.

Nuže, jak to tedy je doopravdy?

Žádost o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání má v současné době předmětný policajt, předmětný státní zástupce, předseda sněmovny, nějaký Hamáček a členové mandátového a imunitního výboru, kteří mají sněmovně doporučit řešení.

Někdo z těchto lidí dal novinářům onu informaci, kterou servery přinesly takřka přes kopírák. Člověk nemusí být můj superhrdina Sherlock Holmes, aby za nejpravděpodobnější viníky označil členy mandátového a imunitního výboru nepřátelsky naladěné vůči Babišovi. Což jsou dnes všichni, krom členů Ano.

Ti samozřejmě nedali novinářům všechno, ale výsek, který vyhovuje jejich snaze co nejvíc oslabit Babiše. Všichni vědí, že volby vyhraje. Pokud však ne s dostatečnou převahou, bude systém lenosti, korupce, smrádku a teplíčka zachován.

Novináři, lační v okurkové sezóně po jakýchkoli zprávách, vše uveřejnili bez jakékoli kontroly, ostatně to ani zkontrolovat nemohli, mohli to jen neuveřejnit, ale to by neobstáli v konkurenci.

Petra se po mém vzrušeném výkladu ohradila: “Ale to už se přeci dávno ví, že požádal o dotaci za rodinnou firmu a převedl to na Agrofert.“

Omluvil jsem se za příliš striktní tón. Ano. Ví se to dávno. Jenže celá transakce se udála před deseti lety a nikdo ji nezpochybnil. Policie to celé začala vyšetřovat, až to vyšťourali politici znepokojení růstem Babišovy slávy. A vyšetřovala a vyšetřovala až se k činu kupodivu, shodou okolností odhodlala dva měsíce před volbami.

Teď už je jedno, zda se takto popotahovaný politik jmenuje Babiš, Dědyš, Kalousek nebo Masaryk.

Člověk opravdu nemusí být Sherlock Holmes, aby dospěl k názoru, že to na něj bylo nastrčeno v zoufalé snaze ovlivnit volební výsledky.

Jojo, v Americe mají ruské hackery, my máme české policajty.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY