Martin Komárek: Babiš je génius a poslanci Ano elita. Lidé je milují.

Tímto titulkem poctil Reflex můj rozhovor, který jsem poskytl panu redaktorovi Štruncovi.

Nechal bych to plavat. Vím, co si o Reflexu mám myslet a i kdybych zachránil z laviny nemluvně, objevil by se tam titulek: „Babišův nohsled Komárek chtěl znásilnit nemluvně ve sněhu.“

 

Přečetla si to ale má milovaná žena Petra a téměř se mnou nechtěla mluvit, že zas oslavuju Babiše. Tak jsem jí vysvětlil, co je Reflex zač a proč píše, jak píše. A ona na to: „To ale přeci musíš napsat i do Komárkových novin.“

Má pravdu. Lidí, kteří si dělají názor podle titulků, nevědí, proč jsou manipulovány a pak si o tom povídají v hospodách, jsou mraky.

Takže popořádku. Reflex vede Marek Stoniš. Marek byl svého času můj podřízený. Snaživý komentátor, leč bez talentu. Slepě obdivoval Klausova osobního přítele Karla Steigerwalda (na Karlovi je co obdivovat). Stoniš se ale proslavil jedině komentářem o tom, proč se skáče trojskok a ne šestiskok.

Po angažmá v Mladé frontě vedl stranický plátek ODS PRO 51. Tuto skutečnost ve svých životopisech zcela zamlčuje.

Reflex se od prvních dnů vzestupu hnutí Ano postavil fanaticky proti němu. Babiš a ostatně i já jsme tam zobrazování tak, jako Árijský boj zobrazoval Židy, kdyby mohla slova vraždit, jsem už dávno mrtvý.

Tohle by měl vědět každý, kdo si přečte onen titulek. Jeho smyslem není zachytit podstatu dlouhého rozhovoru, v němž mi byly položeny férové otázky a já na ně odpovídal upřímně a otevřeně. Tento titulek má jediný smysl. Chce říct: „Komárek je trapným nohsledem Andreje Babiše a žvaní do nebe volající nesmysly.“

Kdyby Reflex přičinil takovýto titulek, bylo by to sice zcela nepřesné, ale nebylo by to podlé a nebylo by to v příkrém rozporu se základními pravidly novinařiny.

Sestřih vět, které jsem použil ve zcela jiném kontextu nebo nepoužil vůbec, je slušně řečeno, sviňárna.

Nechám na laskavém čtenáři, aby si domyslel, jak pojmenovat zvíře, které se sviňáren dopouští.

Svým čtenářům s čistým svědomím slibuji, že v Komárkových novinách si nikdy podobná zkreslení nepřečtete. Můžete s mými názory nesouhlasit, můžete je považovat za blbé. Ale podvádět vás tak jako Reflex nikdy nebudu.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY