Zeman, Alžběta a šperk

Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT napsal na Twitteru, že brož, kterou dal prezident Zeman anglické královně Alžbětě, se dá pořídit na internetu za pár tisíc korun.

Zemanův Ovčáček obratem označil Lutonského za idiota. O čem to svědčí?

Především o tom, že zpravodajství i politika se dělají dnes na Twitteru

Za druhé o tom, že pan Lutonský je mizerný žurnalista. Kdyby opravdu věřil tomu, co napsal na sociální síť, mohl natočit skvělou reportáž, která by vešla aspoň do krátkodobých dějin žurnalistiky. Buď tomu tedy nevěří, nebo mu nedošlo, jaký poklad drží v rukou, což je snad u novináře ještě horší zločin.

Pokusme se zamyslet nad tím, co mohlo přimět Miloše, aby přinesl Alžbětě dárek za pár šupů.

Zeman je recesista a provokatér, jenže dopouštět se recese na pětadevadesátileté dámě, které si navíc velmi váží, by bylo slabomyslné a Zeman slabomyslný není.

Je možné, že by dar vybral některý z poradců či členů kamarily, kteří prezidenta obklopují, a Zeman to nezkontroloval? To je naprosto vyloučené. Zeman je detailista a na své lidi je pes.

Nabízejí se tři racionální vysvětlení.

Lutonský, jinak neznámý člověk, se chtěl udělat zajímavým na účet Zemana. Řekl si, že i negativní reklama je reklama a užil si, poprvé a naposled v životě svých pět minut slávy.

Královna si prostý dárek sama vyžádala. Hoavy států se totiž dárky nepřekvapují. Štáby, které připravují návštěvu, se samozřejmě domluví na tom, co kdo dostane. Jinak by mohl Zeman uctít královnu lahví becherovky a ona jeho rotopedem.

A za třetí? Zemanovi lidé, kteří vědí, že prezident chce, aby o něm bylo slyšet při každé příležitosti, a mistrovsky vyhledává kontroverze, Lutonskému myšlenku podstrčili.

Ať tak či tak, Ovčáček mívá občas pravdu.

 

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY