Je Karel Šíp Putinův agent?

Ruský krtek zahrabán přímo v srdci české televize?

Oblíbený bavič Karel Šíp je podle všeho Putinův muž.

Až donedávna jsem považoval dohady o hybridní válce, kterou proti nám vede Putin za přehnané (Ostatně, který hybrid si slovo hybridní válka vymyslel?) Nyní jsem však nanejvýš znepokojen. Důkaz o tom, jak může ruská propaganda proniknout do úvodu vysoce sledovaného pořadu Všechnopárty mohli vidět diváci na vlastní oči (a kdykoli se mohou ze záznamu znovu přesvědčit.)

Karel Šíp s odkazem na americké sociální sítě vyprávěl vtip o Trumpovi. Čtyři muži v padajícím letadle, jen tři padáky. Nejprve vyskočí Le Bron James: „Já jsem nejpopulárnější muž na světě, já se musím zachránit.“ Druhý padák popadne Trump: „Já jsem nejinteligentnější muž na světě a taky hup ven.“ Na palubě zůstane papež František a desetiletý hoch. Papež: „Já už mám život za sebou, zachraň se chlapče.“ Hoch: “Žádný strach, svatý otče, nejinteligentnější muž na světě si vzal školní brašnu.“

Komparsisté v sále se mohli smíchy potrhat. Jedou v tom taky?

Pamětník totiž ví, že vtip, který vydával Šíp za výtvor amerických sociálních sítí, pochází z Československa přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Na palubě padajícího letadla jsou Rus, Američan, Čech a Polák. Inu, nemusím dovyprávět, že. „Příslušníkem nejinteligentnějšího národa na světě“, který si vzal místo padáku ruksak je v tomto čtyřicet let starém vtipu samozřejmě Rus.

Jsou jen dvě možnosti.

Buď Rusové skutečně prorvali český protiruský vtip na americký twitter. Nebo si Šíp upravil protiruský vtip do protiamerické podoby.

Kartel Šíp by měl být okamžitě postaven mimo službu, Všechnopárty stažena z repertoáru a BIS by měla zahájit co nejrychlejší důkladné vyšetřování a předat poznatky FBI.

Oskar

Tečka

Komárek k Vašim službám

Z mého kulturního života

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY