Hitler a zácpy

Nedávno jsem udiveně psal o tom, proč inteligentní lidi vydávají peníze za to, aby se tísnili s jinými inteligentními lidmi na plážích a váleli se v moři jako tuleni.

Nyní musím pojednat věc ještě mnohem divnější. Titíž inteligentní výkonní lidé, často vysokého vzdělání podstupují masochismus ucpaných dálnic. Stát v nehybné koloně je po smrti partnera nejvíce frustrující zážitek. Teprve pak následuje rozchod s partnerem a prohra oblíbeného klubu ve finále.

Všechny úřady a cestovní agentury varují před víkendy smrti, kdy výletníci zcela jistě uzavřou dálnice. Chorvatští celníci dávají vědět, že budou buzerovat lidi, dokud se země nedostane do Schengenu.

A my jedeme na popravu, jak ovce.

Je dost jiných možností. Jet mimo sezónu. Jet v noci. Jet v polovině týdne. Vykašlat se na to a zůstat doma, kde je stejně krásněji. Letět letadlem…

Sám jsem se mnohdy přistihl, jak se chovám jako stádo, i když jsem inteligentní jako ti nešťastní výletníci. A tak přemýšlím o tom, co nás vede ke stádnímu jednání, k nesmyslnému jednání.

Analýza nešťastníků, kteří trčí deset hodin na evropských dálnicích, snad by nás mohla dovést k pochopení, proč milióny mladých lidí šli na smrt ve ztečích velké války a proč milióny lidí vesele schvalovaly bezpráví a vraždy v nacistickém Německu a v zemích takzvaného komunismu.

Já vím, že to srovnání je přitažené za vlasy.

Ale, u všech všudy, proč se tam ti lidi paří v té zácpě?

Oskar

Tečka

Komárek k Vašim službám

Z mého kulturního života

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY