Myslím na Miladu Horákovou

Myslím často na Miladu Horákovou. Už proto, že bydlím v domě, kde žila a byla zatčena.

Byla zavražděna kvůli strašlivému selhání politiků, které lid podlézavě schvaloval.

 

První je ale krach politiků. Jejich zbabělost. Gottwald se bál, že když nezabije Horákovou, zabije Stalin jeho. Znal Stalina a šíleně se ho bál. Znám teď trochu politiku a vím jak strach, sobectví a ziskuchtivost ovlivňují jejich rozhodování. Oběti se nepočítají. Důležité je přežít.

Politici nezabili jen Miladu Horákovou. Zabili milióny lidí v první světové válce. Ta nebyla o ničem. Jen o ješitnosti a stupiditě vládnoucích jedinců. Kdykoli mohli zarazit inferno, které rozpoutali ve jménu prázdných pojmů jako je vlast a národ.

Z okna kanceláře koukám na pomník Milady Horákové, na domě, kde bydlím, je deska, která ji připomíná. Jsou však milióny obětí politické stupidity, po nichž nezůstalo nic, jen slzy jejich blízkých.

Četl jsem si dnes pokolikáté už dopis, který Milada Horáková napsala rodině na rozloučenou. Představil jsem si sama sebe v téhle situaci. Dokázal bych povzbuzovat druhé, když vím, že mě pověsí po pár hodinách za krk a já bolestně umřu? Nedokázal.

Ve spoustě zemí na světě nevzdělaní, zlí a ješitní politici vraždí lidi, aniž by nesli jakoukoli zodpovědnost. Naší části světa se to už přes dvacet let vyhýbá. Dny zkoušek určitě přijdou.

Jak to zakončit optimisticky? Nejde to. Blbí a zbabělí politici takřka neškodí, krom toho, že něco prošustrujou a něco si nakradou. Pokud jsou však vystaveni zkoušce, zabíjejí jiné lidi a jsou horší než všechny epidemie a přírodní katastrofy dohromady.

FOTO:Autor

Oskar

Tečka

Komárek k Vašim službám

Z mého kulturního života

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY