Oskar mluvil v Bruselu

Exkluzivně: Oskarův projev na summitu!

Konzervativní kruhy včetně radikální levice a Pirátů zatajují fakt, že na poslední summitu Unie o uprchlících byli poprvé přizváni i představitelé zvířat. Pro začátek pouze psů, neboť ti jsou podobně jako většina států poslušní.

Přes odpor řady českých čelných politiků byl pozván na summit Oskar, neboť je považován za nejznámějšího českého psa. Například Polsko reprezentoval neexistující Šarik a Rusko mrtvá Lajka. Roli maďarského psa úspěšně převzal Viktor Orbán. Německo se svého psa vzdalo z úcty k muslimským menšinám, Francouzi ho dokonce svým asijským menšinám připravili k večeři. Švédi místo psa v rámci politické korektnosti poslali kočku.

Přes to někteří psi dorazili v pořádku a dostali se ke slovu. Bohužel až v době, kdy drtivá většina unijních šéfů tvrdě spala. (Jejich tvrzení, že se summit protáhl do pěti, je pohádka pro novináře. Ve skutečnosti se dohodli během dvou hodin, pak se opili a nato se odebrali do připravených kójí.

I tak stojí za to vybrat z Oskarova projevu charakteristické pasáže:

„Jako zástupce psů musím poznamenat, že ačkoli jsou ženám a homosexuálům připsána lidská práva, nám psům dosud nejsou, i když se většina psů v Česku má lépe než většina lidí. Je to dáno tím, že si dokážeme svou přirozenou autoritou vybudovat v rámci smečky vůdčí postavení.

Volit však dosud nemůžeme, ačkoli jsme v průměru chytřejší než dvě třetiny lidské populace. S radostí jsem uvítal, že psi budou moci být zvoleni už do příštího Evropského parlamentu.

I mezi psy je však třeba rozlišovat, oddělit zrno od plev. Jednoznačně a bez vytáček pléduji za to, aby westíci měli právo být voleni do evropských křesel i po odchodu Británie z Unie. My, westíci, jsme byli vždy pro celoevropskou jednotu a já osobně podporuji evropskou federaci, pokud mi dáte teď hned pořádně najíst a seženete mi nějakou fenku.“

Nejen politologové, ale i Angela Merkelová hodnotí Oskarův projev jako jeden z politicky nejvyspělejších na summitu.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY