Nová budova televize bude na Petříně

Nápad zbourat Kavčí hory a postavit novou moderní budovu televize vzbudil velké pohoršení.

Ještě větší poprask však vzbudil ředitel televize Petr Dvořák, který ohromil své volitele konstatováním: „Nejenže už jsou Kavčí hory prodané, máme už novou parcelu.“

Kde se parcela nachází, však odmítl sdělit s tím, že jde o redakční tajemství. Objev to však objevil.

„Ano, je to jen první fáze. Pražský Petřín je potřeba od nemocných stromů, které navíc brání ve výhledu, třeba očistit docela.“ Potvrdil nám generální ředitel firmy Stavex Martin Maxa. Do konce vegetačního období ba měl být Petřín očištěn a připraven k výstavbě.

Televizní pracovník, který si nepřál být jmenován, nám prozradil: „Je to ideální místo pro novou televizní budovu. Je tu ještě lepší výhled, než z Kavčích hor a pro Otázky Václava Moravce si nebudeme muset půjčovat Žižkovskou věž."

Pracovník pražského magistrátu Hulín odmítl na otázka odpovědět, ale jeho mluvčí Pes sdělil: „Lokalita Petřína je z hlediska rekreačně turisticko ekologického bezcenná, nehledě na to, že zde sídlí početná kolonie ekologicky antagonních kavek a strak. Přeměna této opuštěné lokality na stavební parcelu by mohla přinést městu rozvojový potenciál.“ Jak se tedy zdá, bagry se zaříznou do Kavčích hor a do Petřína zároveň.

Mluvčí společnosti PPF Vladimír Mynář říká: „Ano, plánujeme odkoupit pozemky od jedné velké státní společnosti a zároveň hodláme vybudovat sídlo, které by bylo hodno naší společnosti.

Podle informací Objevu přepustila Česká televize společnosti PPF své pozemky na Kavčích horách za symbolickou jednu korunu. Byla to ovšem lepší cena, než za jakou přepustil magistrát České televizi Petřín: Bylo to zadarmo.

Zatímco na Kavčích horách vznikne komplex bytových domů pro nejbohatší, na Petříně vyroste Burdž al PPF. Tříset metrový mrakodrap, v jehož přízemí bude sídlit i veřejnoprávní televize.

Na to, jak se mu to zamlouvá, jsme se zeptali majitele westíka Oskara Martina K., který je zvyklý svou potvoru na Petříně venčit. Martin K. říká: „Určitě přeju PPF a televizi důstojný mrakodrap. Pejsek se klidně může vyčůrat a vykakat i tam."

Tagy: Objev týdne, satira, televize, Kavčí hory , Petřín

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY