Batman žil. Na Krétě.

Řečtí vědci, zkoumající sbírky Archeologického muzea na Krétě došli k překvapivému závěru.

Před třemi a půl tisíci let žil na Krétě Batman. „Počítačový model, stejně jako spektrální analýza dokazují, že dosud nevysvětlitelné symboly z prvního palácového období se přesně kryjí se znakem filmového Batmana“ říká Charilaos Sokrates.

Na otázku, zda to prostě nemohli filmaři okopírovat, odpovídá. „Ti nevzdělanci měli za to, že to pochází z netopýra.“

Krétské paláce z prastaré doby, byly jedinými stavbami, které neměly hradby. Jejich obyvatelé museli spoléhat na jinou ochranu.

„Kréťany nepochybně bránil Batman“, říká anglická profesorka Theresa Aprilová, která teorii o historické existenci Batmana horlivě propaguje. Navíc ji dále rozvíjí: „Moderní komiksoví hrdinové mají předobraz v reálných postavách historie. Co jiného je Superman, než Perseus s okřídlenými opánky? Hulk, to je přeci rozzuřený Hérakles.“

Logický závěr této teorie je nesmírně znepokojivý. Český zrůdolog docent Květoň, který se zabývá životem poslanců, říká: „Pokud Batman skutečně hlídal Krétu, pokud je Perseus předobrazem Supermana a Hérakles Hulka, znamená to nejen, že tyto postavy skutečně historicky existovaly, ale že existují dodnes a lidé z Hollywoodu k nim mají jakýsi přístup. Popisují, jak bojují proti zlu a chrání zemi. Ti tvorové to však ve skutečnosti zjevně nedělají.“

Doktorka Svylbardová z univerzity v Rejkjavíku však považuje tyto teorie, které získaly ve světě už široký ohlas, za zcela nevědecké: „“Připouštím, že Batman mohl chránit starověkou Krétu. V žádném případě však nemohl přežít výbuch sopky Santorirni, která tuto civilizaci zničila."

FOTO: Autor.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY