Chci většinové volby!

Když volili prezidenta politici, bylo to hanebné.

Bylo to tak hrozně hanebné, že i politici, kteří si jinak nic vzít nedají, předali volbu lidu. Lid nyní nadává na to, co zvolil, spílat však může jen sám sobě.

Je něco podobně ohavného, jako volba prezidenta politiky. Věru ano. Sestavování koalic po volbách. Vzpomínáte na přetlačování dvou nedovzdělaných rádoby alfa samců Paroubka a Topolánka? Dopadlo tak, že nakonec Topolánek koupil nastojato dva socany.

Před tím vzdělaní alfa samci Zeman a Klaus uzavřeli pakt, za který si koupili vládu nad zemí i nad demokracií a právo rozdávat milcům a drancovat bez jakéhokoli omezení.

Koaliční dohody popírají vůli voličů, dávají do rukou stranickým vůdcům, kteří je dojednávají obrovskou a zároveň mimoústavní moc. Je to jako by mohl váš strážník přespat ve vašem bytě, když se mu zachce. Nikde to sice nemá povoleno, ale je to jakési zvykové právo. Ústava tyto handly, které stály mimochodem čest i první republiku, nezná.

Jedinou cestou jak vrátit lidu moc, kterou ukradly většinou pokoutně volené stranické špičky, jsou většinové volby do poslanecké sněmovny. Volby po obvodech, kde mohou kandidovat i nezávislí. Volby, které donutí strany, aby do obvodů stavěly silné jedince a ne produkty zákulisního hnití.

Ano, je to zpěv slepého mládence.

Jak dlouho se budou ještě politici bahnit v koaličním vyjednávání, než uznají, že vládu má volit lid a ne plácat oni z bahna nebo ještě z něčeho odpudivějšího.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY