Zeman, Beran a Filip

Zeman byl vypeskován za to, že místo druhého pohřbu kardinála Berana zúčastnil se zmrtvýchvstání předsedy Filipa.

Zajisté, musel by se stát kromobyčejný zázrak, aby se důležitost předsedy Filipa vyrovnala důležitosti kardinála Berana. Ani KSČM patrně nikdy nedosáhne věhlasu katolické církve, byť je dnes v Česku asi o něco populárnější.

Zeman se přes to rozhodl správně.

Co by dělal v chrámu svatého Víta i přes to, že si s kardinálem Dukou rozumí? Sledoval by mši a zajímavé, plamenné kázání konzervativního arcibiskupa. Jistě, projevy na komunistickém sjezdu byly o množství tříd méně vybrané, ale Zeman nepřijel poslouchat, chtěl být akční.

Prezidentovi podle všeho velmi záleží na tom, aby vznikla středolevá vláda v čele s Babišem. Nehraje žádnou dvojí hru, nezdůrazňuje svou úlohu, nekoupe se v pěně moci, kterou teď vskutku má. Jako by chtěl mít klid. A práci za sebou.

Zemanův projev byl navíc dobrý. Odsoudil poúnorový teror stejně silně jako Beran či Duka. Bez váhání to ale vmetl do tváře lidem, z nichž značná část považuje únorový převrat stále za revoluční čin. Možná přispěl, ale určitě chtěl přispět ku zmrtvýchvstání předsedy Filipa. To je totiž vypočítavý a tím pádem vypočitatelný politik, o kterého se vláda může opřít, byť třeba s nelibostí.

Otázka, kterou by nyní leckterý komentátor položil, a sice, co by tomu řekl kardinál Beran, je nemístná. Ten je tam, odkud se komentují věci strašné a velké nebo malé a milé. Což sjezd KSČM není.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY