Robot Emil odchází do dějin

Odchod Sobotky by šlo zbanalizovat:

Dostal zlatou trafiku za to, že nebude opruzovat ve sněmovně proti vládě socanů s Babišem. Ostatně mnohem méně úspěšní premiéři, Špidla zvlášť a Topolánek s Nečasem taky si přišli na svoje. Nic proti tomu, když někdo straně sloužil jako premiér, není stranou od věci, aby se o něj strana postarala.

Podstatnější je však jiná věc. Se Sobotkou odchází éra teflonového politika úředníka, robota Emila, který sice každého ukecá na schůzi nebo ve sněmovně, pokud však má mluvit s normálními lidmi, koktá a plká. Přichází éra facebookových mágů a táborových řečníků. Až čas ukáže, co je horší.

Sobotka ovšem dosáhl svého. Vedl čtyři roky zemi. Neudělal skandál jako Nečas ani šílenou ekonomickou chybu jako Toplousek. S Babišem se nemohl měřit a pustil se s ním do souboje v nejméně vhodnou dobu a musel dopadnout, jak dopadl. Všichni politici dělají chyby a všichni politici končí špatně.

Bůh se ovšem rád směje české politice. Sobotka prohrál všechno, dovedl svou stranu cugrunt, ale nyní se zdá, že socialisté získají na dění v zemi mnohem větší vliv, než když Paroubek dostal pětkrát víc voličských hlasů než trapní Sobotkovi pohrobci Chovanec a Zaorálek.

Dějiny si Sobotku pamatovat nebudou.

Pěkný výměnek si však zaslouží.

FOTO: Autor

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY