Babiš jde s tím, kdo to chce, i když sám nechce

Babiš byl zjevně unavený a otrávený.

Referoval o tom, že o vládě teď bude exkluzivně jednat s ČSSD.

Dostal se tam, kam nechtěl. Socialisty nemá rád i přes to, že změnili vedení. Jeho osobní nepřátelé Chovanec a Sobotka jsou pořád vlivnými poslanci.

Co je však horší: Přes řeči o různých osmdesátiprocentních shodách v programu, má Ano s ČSSD pramálo společného. Ano je zatím energická catch all party se směřováním do pravého středu. ČSSD je zastydlá levice, která tkví na ve dvacátém, ale pořád ještě ve století páry.

Co je ještě horší: případná koalice bude záviset na vůli komunistů. To samozřejmě nejsou žádní komunisté, ale spolek vykutálených podnikatelů, kteří obchodují se sentimentem některých lidí, podobně jako Okamura obchoduje se strachem jiných. Dají se tedy koupit. Jenže ta cena bude velice vysoká. Jak z hlediska obsahu, tak z hlediska toho, jak bude případná Babišova vláda vypadat v očích slušných lidí.

A co je vůbec nejhorší? Socialisté se dostali do pozice malého hada. Stali se lidovci 2.0. Za mrzký volební výsledek budou požadovat neúměrně mnoho křesel a vlivu.

K Babišově škodě to ale dopadlo, jak dopadlo. S SPD to nejde, ODS to nechce, Piráti nevědí, co chtějí. A tak se jde s tím, koho nechci, ale kdo to chce.

Pokud vláda na tomto půdorysu vznikne, nebude podle všeho valná. Bude však výsledkem toho, jak voliči rozdali karty. Babiš s tímhle listem o mnoho víc vydojit nemohl, i když má plnou ruku trumfů. Lůzři ho dohromady drží pod krkem.

Nejlepší by bylo karty rozdat znovu.

Jenže který hráč se vzdá dobrovolně svého listu?

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY