Mašírujem proti Zemanovi, za svobodu slova!

Proč jdou proti Zemanovi?

Proč se zastávají televize?

Bylo by snadné napsat, že demonstrace na obranu České televize proti Zemanovi nemají žádný smysl.

Proč? Zeman má právo říci o televizi, co si myslí. Tím, že se demonstranti svolávají na podporu svobody slova proti Zemanově svobodě slova, dopouštějí se logického smrtelného hříchu.

Většina z nich patrně neví, že Zeman nemá na dění v televizi žádný vliv. Televize je nezávislá a určité personální změny mohou poměrně komplikovaným způsobem vyvolat pouze poslanci sněmovny. A prezident nemá vliv ani na poslance.

Jsem však dalek toho tvrdit, že ponejvíce mladí lidé jsou na náměstí nahnáni zločinnými NGOs, zahraničními centrálami, ba ani to, že AUVA, která je svolává, je zlá agresivní organizace, která používá lež jako základní pracovní prostředek.

Demonstrující nejsou pitomci a určitě by si raději dali drink, kdyby si nemysleli, že je pro ně důležité se shromáždit.

Nezávislost televize, ani svobody slova ohroženy nejsou (to, že jsou u nás média tragicky špatná, je jiná věc). Pokud ale demonstranti mají pocit, že svoboda slova visí na vlásku, je to realita. Pocity jsou v politice většinou mnohem tvrdší realita, než fakta.

Odkud ten pocit prýští?

Nemyslím, že jde o obsah. Jde o styl. Nejde jen o Zemana, jde i o Babiše. Tihle schopní politici působí na spoustu lidí odpudivě svým stylem. Jsou arogantní, mění názory, vysmívají se protivníkům. Ti „správní“ politici z pravice, levice i z moře na to neustále ukazují.

Když se přidají špatní herci a mizerní režiséři, je to smrtící koktejl.

Ale ani v tom to snad není, proč by na tu propagandu inteligentní lidi skákali?

Zeman a Babiš nejsou pro mladé lidi sexy. Působí papalášsky, strojeně, nepříjemně. Rétorika, která jim získává většinu voličů, proti nim žene demonstranty.

I když nemusí, měli by o tom přemýšlet.

A to i přes to, že svoboda slova stejně jako svoboda shromažďování se u nás těší a budou těšit náležité úctě jako v každé slušné demokratické zemi.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY