Policajt Ondráček má obušek na vládu

Kdybych byl ještě ve sněmovně, Ondráčka bych nevolil.

Důvody jsou dva. Ten první, silnější: Vypadá jako policajt, tváří se jako policajt, mluví jako policajt a je to…poslanec KSČM.

Ten druhý je symbolický: Člověk, který před třiceti lety mlátil protizákonně, byť dle befélu, pokojné demonstranty, nemá bdít nad dozorčím orgánem nad policisty. (Jak vidíte, rozlišuju policajty a policisty).

To však neznamená, že sdílím morální kýč a inkvizitorské pohoršení starých panen, jehož jsou plny sněmovní projevy a kecy na serverech. Ondráček není vrah, není iniciátor útlaku, není záludný ničema. Sluší se mu po třiceti letech odpustit. Ostatně, prezident odpustil Kajínkovi už po třiadvaceti.

Předseda výboru je navíc pouze první mezi rovnými. Sám jsem to zažil. Jistě, svolává schůze, nastoluje témata, má více informací, ale jeho hlas nemá větší váhu, než hlas kohokoli jiného. Když už tedy Ondráček nad dozorci nad policisty může bačovat jako místopředseda, proč ne jako předseda?

Proč ale sedmiprocentní komunisté tak lpěli na tom, aby své teplé místečko dostal? Místa předsedů výborů jsou prestižní, rozdělí se zákulisně ale většinou podle reálné síly stran. Potvrzení volbou je pak téměř formalita. V případě Ondráčka však vypukly pochopitelné vášně.  Komunisté ovšem mají dost střeliva na to, aby prosadili svou. Jsou nejpravděpodobnější pojistkou budoucí vlády, což zvyšuje váhu jejich mizerného volebního výsledku. (Ostatně všechny strany až na vítěze se snaží nějak zhodnotiti svůj mrzký výsledek).

Politické kšefty tohoto typu, však ničí všechny, kdo je uzavírají a do budoucna jim podle politické karmy, která je neobelstitelná, přinesou škodu. Na Ondráčkově zvolení je však přeci něco dobrého. O práci „jeho“ výboru se bude zajímat veřejnost a s hrůzou zjistí, co se skrývá pod nezajímavě znějícím názvem Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY