Zabil Zeman slovenského novináře?

Napsal jsem, že jen idiot si může myslet, že Zemanův nevtipný vtip o likvidaci novinářů má souvislost s hanebnou vraždou slovenského novináře a jeho milé.

Nebyl jsem vědecky přesný. Existuje nenulová, byť nepatrná pravděpodobnost, že nějaký psychopat milující prezidenta Zemana vzal ho za slovo a dospěl k názoru, že pan Kuciak je vhodná oběť, profesionálně se připravil a chladnokrevně mrzký čin vykonal.

Pokud tuto možnost pravděpodobnou asi tak, jako že zítra začne soptit Říp, vynecháme, jsou výroky lidí, kteří „viní“ Zemana z inspirace hrůzného činu debilní a lidsky nechutné.

Jakkoliv mám zcela jistě pravdu, jsem napadán skoro coby spoluvrah. Jak je to možné?

Zemanova nenávist k novinářům pramení z roku 1996, kdy bylo jeho srdce (ano i Zeman je má) zasaženo článkem o sebevražedném pokusu  jeho syna. Údajně jej zavinil. Od té doby tu nenávist živí a potrefení novináři, místo, aby projevili trochu nadhledu, mu to vracejí. Jestliže je Zeman zákeřný, oni jsou často nízcí a podlí, což se ukázalo v nedávné kampani.

Co si ještě nedovolí ve sdělovacích prostředcích, to vystříknou na sociální sítě. Zeman je zesměšňován, urážen kvůli zdraví a věku, jeho slova jsou překrucována, je vydáván za zloducha a ďábla.

Jasně, že ho to ke smíru nenaladí.

Současná davová hysterie, která ho má spojit se zlým činem, je hloupá a nevkusná.

To by totiž platilo i v případě, který jsem popsal výše. Pokud totiž někdo z těch hejhulů a hejhulyň kteří osočují Zemana, útočníka osobně nezná, nemůže si dovolit obviňovat prezidenta z toho, že mohl inspirovat odporný zločin.

Jenže nenávist některých novinářů vůči hlavě státu je tak velká, že zastiňuje zbytky kritického rozumu.

Je mi to líto.

(Pokud chce někdo vědět víc o vztahu Zemana k novinářům, doporučuji mu knihu „Jak jsem se mýlil v Miloši Zemanovi“)

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY