Přichází jednobarevná vláda do Česka?

Čeká nás vláda jednoho muže?

V tomto případě Babiše? Možné to je. Voliči v postkomunistických středoevropských státech po letech skandálů zvolili vždy někoho, kdo jim dával aspoň jistou naději.

Historie je to příšerná. Politická třída ve všech zemích střední Evropy selhala.

Nikdo nezapomene v Maďarsku na nahrávku premiéra, kde říká: „Lhali jsme a lhali a lhali.“ Polákům prezident sťatý jak deka nestačil. Když se ukázalo, že ti, kdo mají vážné tváře a ženou Rzeczpospolitu vpřed v soukromí mluví cynicky a sprostě, lidi to rozžhavilo do červenoběla. Slováci museli strpět, jak je syn jejich prezidenta unášen v autním kufru. A potom kleptokratickou koalici neschopných proti jasnému vítězi.

Po skandálech vůdčích stran hledá i Česko alternativu. Rath s krabicí od vína a Nečas s Nagyovou jsou symbolem naprostého krachu tradičních stran. Babišovo ANO dává naději na změnu.

Jenže...

Nedávno jsem se vrátil z Polska. Kaczynski místo aby využil svého vítězství k velkému usmíření, ještě prohlubuje propast. Vítězové vracejí poraženým všechna příkoří ne sedmkrát ale sedmasedmdesátkrát. Až poražení zvítězí povedou si stejně a spirála malicherné nenávisti mezi politiky se roztočí.

Středoevropské země potřebují silnou vládu, která by je konečně vyvedla z relativní chudoby. Tradiční politici však neumějí užívat moc k ničemu jinému, než k obohacování a vyřizování si účtů.

Pokud by měla být v Česku jednobarevná vláda stejná jako v Polsku, jsou lepší prohnilé koalice. Děsná perspektiva.

Tagy: Komentář dne, Praha, politika, zásadní události, novinky, noviny , Babiš, ANO, česká politika, vláda , EU , Evropa

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY