Kdo chybí? Drahoš!

Drahoš nepřišel na debatu se Zemanem.

Samozřejmě si z toho budou samozvaní vtipálci včetně mě utahovat. Zarytí Zemanovci mu vylají zbabělců. Naopak zarytí Drahošovci budou křepčit nad tím, jak se prezident ztrapnil.

Kdyby do voleb zbývalo více, než pět dnů, tato pře by byla zbytečná. Výtky, že Zeman nechodil do debat proti osmičce, jsou dnes stejně liché, jako že před pětadvaceti lety urážel inteligenci českého národa. Oboje je pravda, ale nikdo si to nepamatuje.

Jiří Drahoš však jistě zvážil, proč se stáhnout a jít jen do dvou debat.

Jaké pro to mohl mít důvody?

Proč se nechystá do barrandovské pasti, je jasné. Lze téměř s jistotou předpokládat, že tam by byl v horších podmínkách než štamgast Zeman.

Ale Nova? Podle sociologických dat je to médium, které spíše sledují Zemanovi příznivci a Drahoš mohl část z nich zviklat, ne-li přímo oslnit.

Přejít však jeho absenci pouze tím, že je nestatečný, by bylo bláhové. Koneckonců, kdyby tady prohrál, měl by šanci analyzovat chyby a soustředit se na výhru v rozhodujícím boji. Není však vyloučeno, že se obával drtivé prohry, z níž by se už nevzpamatoval. Čím méně dá zkušenějšímu Zemanovi příležitostí, aby ho nachytal na švestkách a dál si s ním hrál jako před pěti lety se Schwarzenbergem, tím možná lépe.

Určitý náskok získá i v tom, že nyní může se svým týmem analyzovat Zemanovo vystoupení, hledat slabiny a trénovat smrtící zásahy, aniž by riskoval, že bude po první debatě krvácet z četných bodanců.

Může spoléhat i na to, že poslední finálové dějství se odehraje v jeho domácím prostředí. ČT si může hrát na nestrannou jak chce, ale zjevné nepřátelství až zášť jejích nejdůležitějších (nebo aspoň tvářících se jako nejdůležitějších) redaktorů, je snadno prokazatelná. Jenže tohle Zeman ví taky a jistě bude připraven.

Ať si tedy hlavu lámu, jak chci, jedinou zřejmou výhodu mohl získat Drahoš jen tehdy, kdyby Zeman udělal zásadní chybu nebo působil nezdravě až zblběle. Nic takového se nestalo.

Ergo, Drahoš má o bod míň.

Nebo se mýlím i v Drahošovi?

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY