Miloš a Drahoš: důchodci na startu.

Dvacet pět let sleduju volby v Česku a nikdy jsem nudnější výsledek nezažil.

Vše dopadlo naprosto podle očekávání. Zeman jasně první, Drahoš jasně druhý. Idiotské kecy moderátorů, komentátorů, politologů a poražených kandidátů ve všech médiích a v čt zvláště.

Co tedy zmínit, abychom se k zástupu pitomců nepřidali? I když příliš nevěříme transparentnosti transparentních účtů, je nepochybné, že daleko nejdráž získal hlas Mirek Topolánek a hned po něm Michal Horáček. Naopak Marek Hilšer dostal hlasy za babku nebo spíše za hubičku či na ksicht. Obskurant Petr Hannig porazil úctyhodného kapitána průmyslu Vratislava Kulhánka. Kapitáni průmyslu vůbec, na rozdíl od voleb parlamentních dopadli bledě.

Jakékoli předpoklady pro druhé kolo, které už nyní mudrlanti chrlí, nemají zdaleka ani cenu Hilšerova hlasu. Nemají cenu žádnou. Starobní důchodci Zeman a Drahoš teď zaklekli do startovních bloků a jejich šance jsou vyrovnané. Na rozdíl od prvního kola bude druhé určitě zajímavé a těším se na souboj těchto těžkých vah, jako jsem se před pěti lety těšil na střet Zemana se Schwarzenbergem.

Zatímco tehdy, v kůži „nezávislého komentátora“ jsem jednoznačně stranil knížeti (přiznaně, tedy do jisté míry férově) nyní sleduji souboj důstojných mužů skutečně nestranně. A mé sympatie mají oba dva.

I největším škarohlídům, kteří šířili zprávy o jeho rakovině a popelavé tváři, propadající se do Chárónovy říše, ukázal Zeman, že je pořád, aspoň duševně, bleskový, vtipný, ironický a chytrý. To jak zareagoval a teď dovolte, abych byl genderově nekorektní na snědší čůzu s nevelkýma kozama ven, i to, jak komentoval první kolo, svědčí o tom, že je pořád politicky v olympijské formě.

Jiří Drahoš zvládl svůj „politický“ start skvěle. „Politický“ je v uvozovkách proto, že šéfovat kupě vědců je možná těžší než šéfovat celé zemi. Zkušeně přesvědčil lid, který nenávidí Zemana, ž on je právě onen z nebe seslaný „antizeman“, který nás zachrání ze žravých chřtánů žluté Číny a rudé Rusi.

Souboj těchto letitých pánů bude určitě skvostná podívaná. Tak si ji nenechme zastřít nenávistí předsudky a blbostí, které nám servírují média. A do které se pod jejich vlivem občas sami vžijeme.

Zeman odchází ze sněmovny. Byl tam naposled? FOTO: Autor

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY