Do frasa, Zeman je zas nejlepší

Riskuji, že budu haněn jakožto Zemanův fanda.

Přes to to, jako Špelec ostrostřelec říct musím: Zemanův volební klip je ze všech nejlepší.

Lze to ovšem obrátit. Ten jeho klip za mnoho nestojí, všechny ostatní jsou ale prachmizerné.

Částečně to je asi dávno tím, že kandidáti vědí, jak mizivá je sledovanost těchto povinných upoutávek, a tak nechtěli plýtvat penězi. Šance, že se takové video stane virálem v dobrém se neblíží nule, je prostě nulová, tak proč se pachtit?

Všem spotům chybí sebemenší náznak invence. Zvlášť nepochopitelné je to u Topolánka, který si najal dobrého herce a baviče Dejdara. Ten buď tomu nevěnoval žádnou pozornost, nebo mu nešel přeříkat asi jeden z nejhorších textů, jaký se mu dostal kdy do „huby“. Že by to sepsal Topolánek sám? Inu, byl vždycky jediný, kdo se smál vlastním „vtipům“.

Za pozornost stojí ještě Petr Hannig, ten si dlouhých šest minut nechává pod statickou fotkou hrát nějaké odrhovačky, divák si domýšlí, že jsou to jeho skladby. Možná je to vysvětleno na konci, ale tam se nikdo soudný nedokouká.

Ještě bizarnější je Michal Horáček. Ten pro své představení užil příběh stejné vesnice a stejného faráře, který už drahně dní používá i jedna nejmenovaná česká spořitelna ve své reklamě. Vzhledem k tomu, že se tato banka nečertí, jde nejspíš o vzájemně výhodnou ekonomickou spolupráci.

Zeman má jenom třicet vteřin, v nichž se „odehrává“ jeho život od dětství až po současnost. Zvláštní důraz je kladen na jeho vřelý vztah k rodině a manželce Ivaně. Věřit tomu nemusíme, ale neuráží to ani rozum ani cit a sentimentálnějším divákům se to dokonce může i líbit.

Nic tak pěkného se ostatním klipům přihodit nemůže.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY