Hnípírda

Maminka používala slovo hnípírdo pro namyšleného budižkničemu.

Takže teď je srozumitelné, když řeknu, že Kalousek se přidal k socanským hnípírdům.

Proč jsou vůdci socanů hnípírda, je zřejmé. Ani Sobotka, ani Zaorálek ani Chovanec neodstoupili po děsivě nuzném volebním výsledku. Chovanec, jako vždycky si cynicky myslí, že pořád může něco uhrát. Sobotka, který ztratil čest, když odvolal podanou demisi, si říká, že čest se nedá ztratit dvakrát. Mýlí se v tom jako skoro ve všem. A Zaorálek? Buď mu to prostě nedošlo, nebo si chtěl užít poslední týdny v ministerském křesle, kde si tak libuje.

Kalousek také po debaklu TOP 09 nerezignoval, na víkendovém sjezdu této partaje však nekandidoval. Jeho závěrečná řeč však svědčí o hnípirdismu snad ještě větším. Místo, aby si odešel užívat prostředků, které má naspořeny v „důchodovém fondu“, prohrou se málem chlubil. On to byl, který se postavil jako hradba přívalu komunismu a fašismu. Neuhnul. A bude dál hubou bojovat za práva občanů a za skoro ztracenou Evropu.

Ani Sobotka a spol. ani Kalousek nepochopili, že lidi prostě o hnípírda nestojí. Babiš teď vyhrál, za čtyři roky či za osm let pravděpodobně prohraje. Kalousek ani socanští nestydové už u toho nebudou.

Prohrát s lepším není nic nečestného. Vymlouvat se, kličkovat, nepřijmout zodpovědnost je v normálním světě bezcharakterní. V nenormálním světě, ve kterém až dosud politici žili, to bylo normální. Proto prohráli a doteď to nejsou schopni pochopit.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY