Prahou se proháněli homosexuálové

Prahou se proháněli homosexuálové.

Všechna práva mají zaručena, krom práva na sňatek. Registrované partnerství, ale dává stejnou právní jistotu těm, kdo chtějí svůj svazek stvrdit před úřadem. To dnes ale nechce ani většina heterosexuálních párů. Svatba stojí peníze a následný, téměř nevyhnutelný rozvod ještě mnohem víc.

Tak proč se nám ti gayové, lesby, transsexuálové a bisexuálové prohánějí po Praze a škodí pokojným měšťanům skoro stejně, jako maratónci a půlmaratónci?

Odpověď je jednoduchá, milý Watsone. Pokud se ve svobodné společnosti chce někdo producírovat, má na to právo, pokud splní zákonné podmínky. Je jedno, zda ho pudí touha se pobavit, demonstrovat, vyhrožovat (Co bylo shromážděn „Děkujeme, odejděte“ jiného, než výhružka?). Shromažďovací právo patří k těm základním. I když, dostat zásah vodním dělem taky stojí zato.

Otázka tedy má být položena obráceně.

Proč se takhle neproháníme po Václaváku, protože chceme dát najevo, že jsme hrdí Češi? Kdyby totiž někdo vystartoval s šílenou myšlenkou uspořádat takový průvod, sklidil by leda posměch a výzvy by uposlechlo leda hejno přiblblých nácků. Proč? Protože nejsem hrdí Češi.

Anebo my katolíci. Tolerance vůči nám je v ateistickém Česku mnohem menší než vůči gayům a lesbám.

Co kdyby v čele průvodu kráčeli kněží v nejnádhernějších ornátech, my ostatní bychom se přistrojili za světce. To by pak ovšem trochu vypadalo jako průvod zombií, proti tomu by byli gayové v sadomaso oblečcích slabá káva. Většina světců byla totiž umučena tak rafinovaně, že se toho v žádném hanbinci nedočkáte.

Mohli bychom pět nejhezčí písně inspirované Bohem. Proč jenom staré chorály? U2 a Leonard Cohen by šmakovali nejširšímu publiku. Dětem bychom místo duhových vlaječek rozdávali svaté obrázky, růžence a balónky s nakreslenými andělíčky…

Podobně jako homosexuálové bychom dali najevo, že chceme být nejen tolerováni, ale i respektováni…

Jaká by byla Vaše reakce?

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY