Chytají nám Babiše

Kdybych byl ještě komentátorem postavil bych proti sobě dvě teze.

První: Sociální demokraté spolu s dalšími zkorumpovanými stranami trosek polistopadového systému chtějí zničit Andreje Babiše a tak si zyxhránít zbytky kůže. Druhá: Policie po půl roce konečně došla k nějakým závěrům ve skutečně podezřelém přihrávání Čapího hnízda mezi Babišem a Agrofertem. To, že máme těsně před volbami, čacké důstojníky nezajímá, žádají spravedlnost padni komu padni.

Řekl bych: Je to padesát na padesát.

Čtyři roky jsem byl poslancem. A tak vím, že politika je mnohem tvrdší, než jak jsem si coby komentátor představoval. Potkal jsem se s Milanem Chovancem. Je to bezpáteřní lstivec, který použije vše, co má k dispozici, aby dosáhl svého prospěchu. Je profesí zrádce.

 Vím už, co znamená klasická strana. Je to obrovská firma. Jsou na ni přisáti podržtaškové v různých správních a dozorčích radách. Z vůle strany dosazení úředníci. Spřátelení podnikatelé, kteří se živí na zfalšovaných zakázkách.

Odchod socialistů do opozice by znamenal nejen osobní prohru Sobotky, Chovance, Zaorálka a spol. Znamenal by krach zavedené firmy, která živí desetitisíce "zaměstnanců", kteří nemusí pracovat a berou peníze.

Nuže zpět na začátek. Po tom, co vím, dávám verzi o čacké policii třicet procent. Verzi o spiknutí sedmdesát procent.

Vydávání Babiše a Faltýnka poslouží milým koaličním partnerům Ano a opozici k pokrytecké show, které má zvednout jejich padající preference. Dovoluji si prognózovat, že toto divadlo, končícímu systému nepomůže. Spíš ho oslabí jako Sobotkova hra na demisi nedemisi.

Tedy pokud se Ano nerozpadne. To může být podtext této hry.

Domníval jsem se, že Chovanec kriminalizaci Babiše spustí těsně před volbami, aby se na ni nedalo odpovědět a že po dohodě s Hamáčkem dokonce dostanou Babiše do vazby. Buď je ale Chovanec amatér, nebo má černého Petra v rukávu a vidí dál než já.

Pokud někdo chtěl, a já jsem to chtěl, aby byl případ farmy Čapí hnízdo vyšetřen nezávisle a nestranně, může už jen plakat. Po tomhle předvolebním vystoupení policii už sotvakdo uvěří, že hájí zákon a pořádek.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY