Zavřete oči, přichází Dědek

Za pětadvacet let, co komentuji českou politiku, nezažil jsem nic tak závratného, jako vpád Dědkův na politické kolbiště.

Jak to dopadne, rozhodnou voliči.

Co lze však říci jistě: Dědek přichází, dědkové končí.

Strany, které si říkají tradiční, nejsou ani tradiční, ani strany. Jsou to účelová spřeženectví lidí toužících po moci a prebendách. Není v nich ani jiskra, ani život. Jejich zakladatelé dávno odešli a ti, kdo udržují chabý oheň jejich odkazu, jsou pouzí údržbáři.

Třeba takový Zaorálek teď vystupuje v televizi v tričku, aby dal najevo lidovost. V tričku je však stejně prázdný, jak v saku. On si to však neuvědomuje. Sociální demokracie utratí milióny za poradce, kteří ji mají zlepšit image. Kdyby je dala Oskarovi na žrádlo, udělala by líp. Záchrana není.

Kalousek už dávno umřel, leč jeho mrtvola vede jeho marketinkový produkt TOP 09 do války připomínající Hitlerovu obranu Berlína.

ODS jistě nějaké hlasy dostane, ale ne kvůli perskému prodavači koberců Fialovi, ale proto, že část slušných pravicových voličů v rozporu se svou individualistickou doktrínou propadla stádní hrůze z Babiše.

Dědek chce pro starosty dvacet procent. Může je mít.

Babiš má konečně pořádného soupeře, a pokud si chce zachovat dominanci a neztratit reformní sílu, musí narychlo přezbrojit.

Většinou toho býval schopen.

Dědek však rafinovaně využil jeho veselky, kdy je Babiš nutně rozněžnělý.

Ať už se Babiš a Dědek skamarádí nebo požerou, pokud zatnou típec spiknutí neschopnosti s korupcí, které spáchaly „tradiční strany“, budou mít zlaté místo v dějinách české politiky.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY