Proti Babišům vstanou Dědkové

Jeden z prvních komentářů v KN měl název: „Pan Dědek má pravdu, pane Babiši“.

Podnikatel Dědek tehdy kritizoval Babiše za jeho zbrklost a varoval před kariéristy, kteří obsypali rychle rostoucí Ano jako vosy meruňku.

Teď jde Dědek proti Babišovi v barvách STANu.

Jak fanda hnutí Ano bych měl mít obavy, protože Dědek je na rozdíl od Gazdíka a Farského silný soupeř. Jako komentátor a občan jsem nadšen.

Babiš začal svou politickou jízdu tím, že přilákal do politiky nezávislé osobnosti s profesní a životní zkušeností. Lidi bohaté buď majetkem, nebo vědomostmi a dovednostmi, nebo tím vším.

Jeho mise se nyní paradoxně dovršuje. Zatímco Ano částečně podlehlo tlaku pivních strejců, kteří si budují své pašalíky a pak se drápají na kandidátní listinu bez ohledu na to, že nic neumějí, Babišův majstrštyk byl dovršen.

Teprve, když vstanou silní a důvěryhodní lidé, jako je Dědek proti Babišovi, bude převrat k lepšímu v politice na obzoru.

To, co tam teď panuje, je čirá hrůza. Ti, kdo měli talent se po dvaceti a více letech vyčerpali. Sněmovnu zalidňují marionety, které věří, že jejich loutkové divadlo je realita. Natřásají se, svádějí ničemné souboje o ničemné věci, a pokud přímo nekradou, libují si v privilejích a sinekurách.

Babiš rostl do velikosti, která mnohé děsí, zejména proto, že neměl žádné soupeře, jak navenek, tak uvnitř Ano. Do politiky sice pozval známé lidi, ale celý marketing nakonec postavil na sobě, což Dědka odradilo od toho, aby podpořil Ano.

V politice není nic jistého. Dědkův příchod nemusí nutně zachránit špatně rozjetý STAN, dovoluji si však předpovědět, že nejen zachrání, ale udělá z něj silného hráče.

Jako člověk, sledující politiku od revoluce jsem však nedůvěřivý, a tak musím počítat i s touto variantou: Co když jsou Babiš a Dědek domluveni? Pokud oživený STAN uspěje, nebude muset Ano uzavírat trapné koalice s umírajícími stranami. A vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Dědek by byl určitě ozdobou nové vlády.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY