Jak jsem se mýlil v Gazdíkovi

Poslední dobou předpovídám politický vývoj poměrně dobře. V jedné věci jsem se seknul šeredně.

Psal jsem před třemi lety, že Ano vyhraje volby a že jeho přirozeným partnerem budou Starostové, kteří se odtrhnou od umírajícího Kalouska.

Starostové se odtrhli a spáchali koalici s Lidovci. Ti ji tedy vypověděli, jak to dělají vždycky. Pro Lidovce je smrádek a teploučko všechno, co potřebují a jejich zadnice je jim cennější než cokoli jiného. Zkrátka křesťanská strana jak noha.

Tentokrát se jim však není co divit. Vůdce starostů Gazdík projevil po odtržení od Kalouska sex appeal nepřipojeného bidetu. Jeho program, s nímž chce oslovit masy, se nechá shrnout do slov: „No, tak my jsme jako ti starostové jako, ne.“

Když jsem vyslovil proklatě mylnou předpověď, znal jsem Gazdíka energického, lidového, chytrého, vynalézavého a občas vtipného. Ten dnešní už takový není. Podcenil jsem rychlost chátrání Gazdíka. Ten dnešní je vyhaslý politikář bez špetky schopnosti nadchnout lidi. Což v době, kdy strany stojí a padají s marketingovým produktem zvaným vůdce, je rozsudek smrti.

Mýlil jsem se patrně proto, že jsem ještě neznal, jak tupost parlamentní rutiny omílá charaktery. A nechápal jsem, jak lidsky těžká musela být pro člověka, který chce být slušný nebo aspoň vypadat slušně „spolupráce“ s bezohledným politickým desperátem Kalouskem.

Gazdík mohl odejít středem. Odchází zadním vchodem. Spolupráce s lumpy se nevyplácí.

A co se týče lidovců? (Křesťanskými demokraty je může nazvat jen nějaký islámský mula.) Ti by si za svou věrolomnost zasloužili, aby ve volbách propadli taky.

Foto: Autor-Gazdík tone v starostech

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY