Tahle země je pro udavače

Objevily se hned dvě převratné novinky. Můžeme si poslechnout nahrávku Andreje Babiše, kde mluví sprostě a mudruje o tom, co se stalo po listopadu devětaosmdesátého.

Jiná nejasná zpráva o konci světa, kterou zveřejnil Český rozhlas, říká, že na chudáka ministra Chovance připravovali jím řízení policajti takzvaná kompra.

 

(Při vší úctě ke svému dobrému známému Jankovi Kroupovi, asi bych pověsil investigaci na hřebík, kdyby mé reportáže dostaly za mříže zcela nevinnou současnu evropskou komisařku. Což samozřejmě neomlouvá idioty od soudu, kteří dali víc na to, co vysílá televize, než na fakta a své svědomí.)

Ale zpátky k věci. Naše země je malá a politici mají jedinou povinnost, na které by se mohli snadně shodnout: Přispívat k hospodářskému a kulturnímu rozkvětu.

Ve skutečnosti před volbami bojují nejen tvrdě, nejen nečestně, ale jako zavrženíhodní lumpové.

Už první svobodné volby poznamenala aféra: Občanské fórum se bálo, že by nemuselo vyhrát drtivě. A tak tehdejší ministr Ruml vypustil se souhlasem Václava Havla do televize zprávu, že vůdce strany lidové Bartončík byl agentem komunistické bezpečnosti.

Od té doby se hrály se spisy estébáků ohavné hry, při nichž byli likvidováni slušní lidé.

Vzpomeňme na konec Klausovy vlády. Ne, že by si ho před dvaceti lety nezasloužil za vymyšlené sponzory Lájose Bácse a Rádžíva Singhu. To, co lidi však nejvíce naštvalo, byla zpráva o Klausově švýcarské vile a kontě. Byl to bohapustý výmysl.

Podle mého byl Jiří Paroubek špatný premiér a nemohu pochopit ani to, jak se chová jako člověk. Ale snůška bohapustých výmyslů, takzvaná Kubiceho zpráva, kterou podstrčil zlopověstný Ivan Langer novinářům těsně před volbami, určitě sociální demokracii zle poškodila. Kubice si za jidášskou službu posléze vykoledoval funkci ministra vnitra.

Nečasova vláda byla zhroucená a slabá. Její pád pod tlakem prokurátorů je dodnes nevyjasněný. Pofidérní podezření, že Nečasova milenka Nagyová zneužívala tajné služby ke sledování Nečasovy tehdejší ženy, se dosud nepotvrdilo.

To nemění ale nic na tom, že Nečas, který se vydával za dobrého katolíka, si za své četné hříchy hluboký pád zasloužil.

I před nadcházejícími volbami se dovíme kriminální a kriminalizující zprávy. Nevěřme jim. Snaha impotentních stranických šíbrů vyautovat schopnějšího soupeře nemá žádné meze.

Prosím, prosím volme politiky, kteří budou soutěžit tvrdě, ale čestně.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY