Když se zvedají packy

Poslanci jsou zvláštní tvorové. Pár měsíců po volbách horlivě slouží lidu, který je vybral.

Další tři roky slouží lobbistům, kteří je platí. Pár měsíců před volbami se zas můžou pro lid přetrhnout

Schvalování ústavní novely o právu nosit zbraň je mi svědkem. Hlasovali pro ni takřka všichni.

Jak to začalo? Evropská komise chce omezit poloautomatické zbraně. Všichni, kdo nosí zbrojní pas, se vyděsili, že budou odzbrojeni a začali poslance bombardovat, naštěstí ne kulemi, ale maily. Média rozšířila zcela mylnou tezi, že zlá Evropská komise chce připravit i lidové myslivce o jejich kulovnice. Kdyby tomu tak bylo, nepochybně by nás přemnožená divoká prasata vytlačila a stala by se pány české kotliny.

Bez ohledu, že to Unie nezamýšlí, protože přeci jen má ráda Čechy o kousek víc, než prasata, Chovanec, aby si polepšil, přišel s návrhem ústavního práva nosit zbraň a použít ji na obranu vlasti. Na této novele mi vadilo jen to, že je s ní spojen Chovanec, se kterým nechci mít nic společného. Jinak je to dobrý nápad – určitá pojistka, kdyby nás fakt chtěl někdo odzbrojit.

Mnozí poslanci to považovali za hloupost. Před sněmovnou to řekl Kalousek nahlas: Je to zbytečné a k ničemu, ale přes to proto budu hlasovat, protože to lidi chtějí.

Ach jo.

Podobný příběh jsem zažil se zákonem, který je mi bližší. Pistoli totiž nemám, kůži však ano. Zákaz kožešinových farem. Když jsme to před časem s kolegy navrhli, šance na schválení se blížila nule. Kamarádi z klubu mě málem ve jménu svobodného podnikání zbili.

Když jsem se nechal zavřít na Malostranském náměstí do klece, pořád jsem moc nevěřil, že to projde. To jsem podcenil prostituční schopnosti zástupců lidu. Pro byli prakticky všichni, dokonce i ti, pro které je norkový kožich všechno.

Proč?

Volby se blíží a oni si dobře spočítali, že by o svůj pašalík přišli, kdyby hlasovali proti.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY