Řezník a žvanil místo úředníka a jejich bídný zisk

Čtvrtý průzkum po vládní krizi (čti nepovedený pokus Sobotky a Chovance zlikvidovat Babiše) potvrdil vzrůst popularity Ano a další pád sociální demokracie

 Průzkumy veřejného mínění se začasté mýlí. V mezivolebním období je dělají agentury ledabyle. Teprve před volbami se z obchodních důvodů trumfují v tom, kdo se víc trefí.

 

Dokonce není ani pochyb o tom, že se dílčí průzkumy při vší úctě k agenturám, dají kulantně zakoupit.

Pokud však čtyři průzkumy po sobě dávají Ano přes třicet procent, a sociální demokracii hranici úhynu, co to může znamenat:

1)Výzkumy si koupil Babiš, aby vyděsil soupeře. Jak však znám jeho opatrnost a soustředěnost na cíl, spíš by si zakoupil nižší čísla, tedy pokud se dají zakoupit.

2)Výzkumy si zakoupilo Bratrstvo kočičí pracky Tlusté bidlo Chovanec, Štětináč Zaorálek a Bohouš, aby vystrašilo lid, že Babiš bude vládnout příliš pevnou rukou. Ti by si dokázali zakoupit cokoli, ale jednak mají hluboko do kapsy, jednak by je to nenapadlo.

3) Výzkumy víceméně vyjadřují náladu voličstva čtyři měsíce před volbami, což ovšem zdaleka neznamená, že je to model, který bude platit v říjnu.

Nejsem přítelem paranoidních teorií, proto se přikloním k třetímu bodu. Ten neříká nic o síle Ano, které je až příliš spjato s brutálním charismatem Babišovým. Svědčí o naprosté impotenci jeho soupeřů, zejména pak sociálních demokratů. Ti nahradili v čele strany úředníka řezníkem a v čele kandidátky téhož úředníka žvanilem.

Je pochopitelné, že k úspěchu spějí komunisté a ODS. Dvě extrémistické strany, které však v poslední době nejsou zachváceny skandály.

Přibližně třetina lidí se bude rozhodovat až poslední den před volbami, zda vůbec půjde a pokud, komu to nahází. Vzpomeňme, jak schlípl Paroubek navnaděný průzkumy v roce 2010.

Pokud však Ano nespáchá sebevraždu a sociální demokracii nepomůže Marx, který je v pekle, budou volby znamenat její konec.

Což neznamená, že to bude triumf ANO.

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY