Pan Dědek má pravdu, pane Babiši.

Šéf Jablotronu pan Dědek vzkazuje panu Babišovi: Nemluv rychleji, než myslíš. A dej si pozor na kariéristy, kteří se nalepili na raketově rostoucí ANO.

Pan Dědek má pravdu. Otázka je, zda to pan Babiš dokáže naplno vnímat.

Posunu se proti proudu času...

Před čtyřmi lety mělo hnutí ANO méně než jedno procento preferencí. Pan Babiš zvažoval, zda do toho má jít po hlavě, nebo místo sebe někoho nastrčit. S Věrou Jourovou jsme ho přesvědčovali, že to musí vzít na sebe. A on to na sebe vzal. Extrémní osobnost, neschopný přestat v práci, detailista, drsný šéf, světoobčan se zvláštními kulturními zálibami, supermacho, citlivá duša slovenská.

A začala jízda. Pan Dědek to s Jablotronem zažil. Zažil, jak vypadá úspěch. Z ničeho ANO skoro vyhrálo volby a teď je vyhraje s velkým náskokem. 

Ano, pan Babiš mění rétoriku ze dne na den, dokáže být útočný, ba zlý. Jsou ale dvě věci, které by měl pan Dědek vědět.

Jednak: Tahle strategie funguje. A každý podnikatel se drží úspěšné strategie.
Ta druhá věc je důležitější: Kdyby pan Dědek, a nepřeju mu to, neb ho mám rád, seděl ve sněmovně, slyšel by horem dolem: „Kradete, Anofert, dotace, dluhopisy, estébák, řepka, uzeniny, hnízdo...“ míra urážek, které musel pan Babiš strpět, přesáhla veškerou míru. Pak není co se divit, že slušní lidi z poslaneckého klubu stojí za ním.

Nemusíte milovat toho člověka, kterého bijí gangsteři, ale pokud máte mozek a srdce, zastanete se ho. Babiš ale potřebuje i Dědky, pokud je ještě šance. Každý úspěch se může zvrátit v katastrofu. Každá absolutní moc korumpuje. Nikdo jiný, než arogantní „urputné hovado“ nemohl rozbít korupční sytém neschopnosti. Ve chvíli, kdy převezme moc, musí najít v sobě odpuštění a pokoru. A pokud nechá svou stranu shnít v hanebných dealech pivních strejců, dopadne jako za pár let sociální demokracie teď. 

Prostě, pan Dědek má pravdu, pane Babiši.

Citace v perexu: http://liberec.idnes.cz

Tagy: Komentář dne, Praha, politika, zásadní události, novinky, noviny , nezávislost , Babiš, ANO, česká politika, demokracie, Dědek, Jablotron , osobnost

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY