Jak poznamená Babiše demise nedemise?

Kdybych byl ještě komentátorem, napsal bych tohle:

Jak poznamená Babiše demise nedemise, prezidentova hůlčička a usnesení sněmovny, které ho odsuzuje k virtuálnímu upálení?

Dostával jsem tu otázku často a odpovídal jsem: „Co se žvaní ve sněmovně, co se intrikuje ve vládě, není důležité. Počkejme na průzkumy veřejného mínění. Tohle rozetnou lidi.“

První průzkum už tedy máme. Při vší ostražitosti potvrzuje intuici: Sobotka Babiše nedostane a sociální demokracie umírá. Jak je to možné?

Málokdo řekne, že odvolaný ministr vyšel z této krize jako hvězda. Ani on sám to neřekne. Příčiny jsou dvě. První je ideová a lidská vyprázdněnost tradičních stran (děkuji komentátoru MF DNES MK, že mi půjčil tuto definici, kterou napsal před pěti lety). Tou druhou je fatální taktické selhání Kalouska a spol. Od počátku vzestupu ANO před čtyřmi lety vymítali Babiše jako ďábla. Dnes a denně ho ve sněmovně i jinde vláčeli žumpou, orálně samozřejmě, jinak jim to nejde. Dosáhli dvou efektů.

Veřejnost už není a nebude nikdy schopna rozeznat, co je nízký a závistivý útok na konkurenta a co je vážné zpochybnění. Druhý efekt? I ti, kdo by byli ochotni prosazovat uvnitř ANO alternativní přístupy, se semkli k obhajobě Babiše. Záludnost útoků a pomluv neumožňuje slušnému člověku udělat nic jiného. Nemusíte si myslet o sousedovi, že je svatý, ale postavíte se na jeho obranu, když do něj kopou tři tlustí grázlové z podsvětí.

Sobotka vskočil do babišobijeckého gangu ve chvíli, kdy se mu to zdálo být výhodné a relativně bezpečné. V zasmrádlém malém světě intrik, lží podrazů a triků (laskavý čtenář tuší, že mluvím o české politice) vyhrál na body. Lidi mu to ale nesežrali.

Nejde totiž o to, že po Kajínkovi druhý nejslavnější občan republiky Babiš je tak dobrý. Běží o to, že jeho soupeři jsou mizerní. A navíc padouši na první pohled.

Foto: http://www.sanep.cz/pruzkumy

Tagy: Komentář dne, Praha, politika, zásadní události, novinky, noviny , nezávislost , Babiš, demise, ANO, Sobotka, průzkum , česká politika

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY