Pirátské rošády

Rošády jsou oblíbenou figurou v českém politickém šachu. (Čtenář ví, že je to hra bez pravidel, kde se smí podvádět a krást, ale naštěstí se při ní vraždí zatím pouze pohledem.)

V čem spočívá taková rošáda?

Strana, která jde ke dnu, popraví Barbosu a postaví místo něj na kapitánský můstek zdánlivého Willa Turnera.

Socialistická loď má vody v podpalubí jako Titanik. Kupodivu však loď opustili stateční muži a zůstali na ní jen pomocní lodníci a ta zvířátka, která obyčejně opouštějí podpalubí jako první… I cynický trhan se však může proměnit v hrdinu, když mu běží o krk.

Nuže tato rázovitá posádka touží po změně na kapitánském můstku. Kapitán totiž s bezvýrazným úsměvem v bezvýrazné tváři vede kocábku přímo na útes. Pověrčivé mužstvo je si už skoro jisto: Tohle je zombie!

Ale z moře zpátky k šachu!

Výměna lumpa za pana čistého na kapitánském můstku je nápad Miloše Zemana. Zeman dobře pochopil, že v bojích kolem opoziční smlouvy utrpěl mnoho ran a jeho krev přitahuje žraloky (vidíte, už jsme zas na moři ☺). A tak za sebe nastrčil Špidlu.

Socialisté v čele se Špidlou vyhráli. A ten pacholek se odměnil svému kapitánovi děsnou zradou. Místo na guvernérský hrad, poslal ho do vyhnanství na Vysočinu. A od té doby nastal úpadek. Loď nikdo neopravoval, posádka byla čím dál horší a kapitáni buď zlodějíčci, nebo psychopati. Až nakonec přišel ten s bezvýraznou tváří, který to kormidluje přímo na útes s plným větrem v plachtách.

Podobně si ale počínali piráti pod vlajkou modrého ptáka. Když bylo jasné, že jejich kdysi milovaný kapitán chlastá a vyvádí s ženskými přespříliš, vybrali na jeho místo bezvýrazného chlapíka v čisté uniformě, který ale všude chodil s Biblí, zakazoval lodníkům klít, ba dokonce jim zabavoval rum. Zprvu měl štěstí. Zanedlouho se ale ukázalo. Že proti němu byl ten minulý zhýralec velmi slušný člověk, jen nebyl takový pokrytec. A vlajka modrého ptáka šla ke dnu.

Mořeplavci na rozedrané lodi s růží na plachtě (ta hezká kytka se k tomu vraku nehodí) by taky rádi shodili toho muže s holou lebkou přes palubu. Jenže se třesou strachy.

Ten, kdo zaujme jeho místo, bude muset až do skonání světa převážet mrtvé…

Tagy: Komentář dne, Praha, politika, zásadní události, novinky, noviny , nezávislost , Miloš Zeman , prezident , česká politika, Špidla , hrad, Vysočina, rošáda

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY