Časolet Zemanovy hůlky

Pokud chceme pochopit současné politické události, které se zdají být šílené,...

...musíme nasednout do časoletu a připomenout si kritické okamžiky.

Leden 2003: Miloš Zeman poprvé a naposled zklamaný, zhroucený, bezradný. Nejbližší kamarádi pod vedením jeho takřka synáčka Špidly ho zradili a potopili v prezidentské volbě. Mezi těmi lumpy, a že to fakt byla odporná lumpárna, byli Sobotka a Zaorálek.

Zeman odjel na Vysočinu a začal kout pomstu.

Březen 2010: Miloš Zeman zakládá Stranu práv občanů s jediným cílem, srazit sociální demokracii a připravit si cestu zpátky do politiky. Strana práv občanů nikoho příliš nenadchne, ale Zeman v ní získává mnoho vlivných a bohatých přátel.

Podzim 2011: Miliardář Babiš znechucený byrokracií a korupcí zakládá Akci nespokojených občanů. Vydává manifest, a diví se, že ho nikdo na veřejnosti, na rozdíl od jeho zaměstnanců v impériu Agrofert, které stvořil, nebere vážně.
Prosinec 2011: Sněmovna schvaluje zákon o přímé volbě prezidenta. Až dosud ho za často velmi trapných okolností volil parlament.

Podzim 2012: Kandidáti Akce, která se proměnila na ANO 2011, jsou v senátních volbách pro smích a propadají přes finance do nich vložené.

Leden 2013: Miloš Zeman přesvědčivě poráží Karla Schwarzenberga a vítězí v prvních přímých prezidentských volbách v historii země.
Jaro 2013: Andrej Babiš získává na svou stranu několik veřejně známých osobností a vyráží do ofenzívy s cílem uspět ve volbách v květnu 2014, ačkoli preference jeho hnutí jsou v té době na hranici jednoho procenta.
Červen 2013: Padá vláda Petra Nečase (ODS) a Miroslava Kalouska (TOP 09), poté, co bylo veřejně oznámeno, co věděli skoro všichni. Horlivý katolík a otec čtyř dětí udržoval milenecký vztah s ředitelkou svého kabinetu. (Tedy v tomto případě Nečas, Kalousek si dokáže své milostné vztahy chránit.)
Srpen 2013: Zoufalá sněmovna se sama rozpouští. Volby tedy nebudou v květnu 2014, ale na podzim 2013. Všechny strany se po hlavě vrhají do předvolební agitace, zdaleka nejúspěšnější je ANO.
Říjen 2013: Sociální demokracie utrpí volební debakl, získá jen něco přes dvacet procent. Naopak pro nové hnutí ANO je výsledek téměř dvacet procent obrovským úspěchem.
Říjen 2013: Po neúspěšných volbách část šéfů sociální demokracie odjíždí do Lán na jednání s prezidentem Milošem Zemanem, aby zradili stranického šéfa Sobotku. Puč je vyzrazen, jeden z jeho účastníků Chovanec se přidává na Sobotkovu stranu. Dvojitá zrada mu přinese příznačné ministerstvo vnitra. 

Leden 2014: Babiš se dohodne se Sobotkou na sestavení vlády, která více méně odpovídá volebním výsledkům. Tři roky je vláda poměrně úspěšná, alespoň co se růstu ekonomiky týče.

Březen 2017: Miloš Zeman ohlašuje kandidaturu do přímých voleb 2018.
Duben 2017: Průzkumy veřejného mínění přisuzují ANO dlouhodobě více než třicet procent. ČSSD se potácí kolem dvaceti, teď ještě prudce klesá.
Květen 2017: Premiér Sobotka chce nejprve odvolat Babiše, potom chce podat demisi, nakonec chce zase odvolat Babiše.

Mezitím na něj pan prezident ukazuje hůlkou!

Tagy: Komentář dne, Praha, politika, zásadní události, novinky, noviny , ANO, Miloš Zeman , prezident , česká politika, Špidla , Vysočina, parlament, sněmovna, ODS , ČSSD , TOP 09, vláda

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

PhDr. Martin Komárek
Mošnova 376/2, 150 00 Praha 5
IČ: 06309259

Informace o zpracování osobních údajů

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY