Zeman, Beran a Filip

Zeman byl vypeskován za to, že místo druhého pohřbu kardinála Berana zúčastnil se zmrtvýchvstání předsedy Filipa.

Zajisté, musel by se stát kromobyčejný zázrak, aby se důležitost předsedy Filipa vyrovnala důležitosti kardinála Berana. Ani KSČM patrně nikdy nedosáhne věhlasu katolické církve, byť je dnes v Česku asi o něco populárnější.

Pokračovat ve čtení

Od socana k socanovi

Návrat Ano k jednání s ČSSD je z hlediska kupeckých počtů zvláštní.

Ano odmítlo požadavky ČSSD jako příliš rozežrané a odešlo od stolu. Logicky by se teď český socan měl nafrňovat: „Zavaž mi střevíc“ a žádat ne-li většinu, tak aspoň polovinu ministerstev, včetně lorda admirality.

Pokračovat ve čtení

Se socanem? Raději ne.

V politice často krach jednání znamená úsvit nového.

Proto Rozchod! Který zavelel Babiš, nepřeceňujme.

Z politického i lidského hlediska by bylo ovšem naprosto správné, kdyby nakonec vláda Ano se socialisty a s komunisty v zádech nevznikla (jak KN důkladně zdůvodnily v předchozím komentáři).

Pokračovat ve čtení

Velikonoce a socani: Místo chudé nevěsty chudá děvka?

Velikonoce jsou svátky vysvobození ze smrti.

V politice se snaží velikonoční zázrak zmrtvýchvstání zopakovat sociální demokracie. A protože jsme v politice, ne tedy výkonem, ne tedy pokáním, ale podvodem a zneužitím situace.

Ale dost už té paralely, abychom neumazali Velikonoce sociální demokracií víc než rozbitými vejci. Použili jsme ji jen proto, abychom ještě zdůraznili, co chceme říct: Tohle nemůže dopadnout dobře.

Pokračovat ve čtení

Komouši. Na jedno použití nebo na nic?

Na první pohled to nemá Babiš těžké.

Dá sociálním demokratům pár křesel. Do jejich ministerstev však uvidí, přes své náměstky. Vládnout bude více méně sám. Do potíží se může dostat pouze tehdy, pokud budou chtít socialisté skrze svůj vliv na státní správu umořovat stranické dluhy. To by protikorupční tažení nevyhlíželo věrohodně.

Pokračovat ve čtení

Robot Emil odchází do dějin

Odchod Sobotky by šlo zbanalizovat:

Dostal zlatou trafiku za to, že nebude opruzovat ve sněmovně proti vládě socanů s Babišem. Ostatně mnohem méně úspěšní premiéři, Špidla zvlášť a Topolánek s Nečasem taky si přišli na svoje. Nic proti tomu, když někdo straně sloužil jako premiér, není stranou od věci, aby se o něj strana postarala.

Pokračovat ve čtení

Babiš jde s tím, kdo to chce, i když sám nechce

Babiš byl zjevně unavený a otrávený.

Referoval o tom, že o vládě teď bude exkluzivně jednat s ČSSD.

Dostal se tam, kam nechtěl. Socialisty nemá rád i přes to, že změnili vedení. Jeho osobní nepřátelé Chovanec a Sobotka jsou pořád vlivnými poslanci.

Pokračovat ve čtení

Prezident pobavil Zemana

Korunovace proběhla podle očekávání.

Konstituční monarcha pozurážel, koho mohl a chtěl, pozurážení začali ryčet k jeho velkému gaudiu jako osli. Komentátoři budou rozebírat, zda byl projev důstojný, zda bylo správné mluvit špatně o novinářích, když v jedné nedaleké cizí zemi byl jeden zavražděn.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Vtipolitika

Maratónec

Maratónec

zobrazit více

Objev

Vydavatel: Martin Komárek
Šéfredaktor: Martin Komárek
Vedoucí zpravodajství: Martin Komárek
Redaktor: Martin Komárek
Redakční poslíček: Martin Komárek

Kontakt: martin@komarkovynoviny.cz

KOMÁRKOVY SMÍCHOVSKÉ NOVINY